V nelehké covidové době, kdy se museli všichni žáci vzdělávat z domova, jsme se snažili zpestřit si výuku zábavnými aktivitami a úkoly. Pracovali jsme s papírem, stavěli stavby z kostek podle návodu, tancovali jsme, vylepšili jsme si pokojíčky, vyráběli zvířátka, stavěli sněhuláky, vařili kouzelný lektvar,….a také jsme malovali na kamínky.

Začali jsme s třeťáky, kteří si měli doma kamínek dle své fantazie namalovat a potom přinést na výstavku do školy. Dětem z ostatních tříd se nápad moc líbil a postupně se k nám přidali prvňáci, druháci, čtvrťáci, páťáci a také děti z mateřské školy. Vzniklo tak „KAMÍNKOHRANÍ“ a výstava všech krásných barevných kamínků. Na druhou stranu kamínku děti napsaly třídu, kterou navštěvují a směrovací číslo obce Sudice.

Po výstavě poputují kamínky do přírody, kde je najde někdo jiný a buď si kamínek odnese domů, nebo ho poponese zase na jiné místo v přírodě.

Děkujeme všem dětem a pedagogům, kteří se aktivně zapojili do naší kamínkové akce a třeba někde v okolí najdete kamínek, který pochází z naší školy.

Mgr. Petra Poštulková