Dm preventivní program „Veselé zoubky“ je určen dětem 1. tříd základních škol. Naše škola se pravidelně každým rokem do tohoto projektu zapojuje, proto se i naši prvňáčci na tento den velice těšili. Jak název napovídá, tématem byla správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. V edukační pohádce „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ nás i Hurvínka Mánička poučila, jak správně o chrup pečovat, jak se ubránit zubnímu kazu a jak často chodit na preventivní prohlídky k lékaři či jak často si máme měnit kartáček. Také prostřednictvím interaktivního programu a krásným pracovním listům jsem se dozvěděli, co jíst, abychom se vyvarovali zubnímu kazu, jak často a dlouho je potřeba si čistit zuby a další informace. Tematiku správné péče o zuby jsme stvrdili hrou domino.

Největší radost měly děti z dárkové tašky, kterou obdržely. Taška obsahovala kartáček na zuby, dětskou zubní pastu, žvýkačky pro děti a přesýpací hodiny, aby děti věděly, jak dlouho si mají čistit zuby.

Mgr. Kateřina Hrubá