Květen jsme si ve školní družině zpříjemnili sladkými dobrotami a potěšili jsme tak naše mlsné jazýčky. Nasbírali jsme 400 pampelišek, přidali 1 litr vody a 3 citrony. To vše jsme pak nechali na 24 hodin odležet. Další den jsme vše přecedili přes plátýnko, přidali 1,5 kg cukru a vařili 1,5 hodiny. Následně jsme vše přelili do sklenic a náš výborný med byl hotov. Jsme šikovní, co říkáte… To ovšem nebylo vše. Velkou radost jsme chtěli udělat také našim milovaným maminkám a babičkám, a tak jsme se dali do pečení velkých lineckých srdíček. Paní vychovatelky uhnětly těsto, děti vykrajovaly srdíčka, dávaly je na plech a zdobily skvělou domácí marmeládou. A jelikož nám marmeláda zbyla, upekli jsme si palačinky. Paní vychovatelky umíchaly těsto z 8 vajec, hladké mouky, mléka a pekly na pánvičce s olejem. Děti přichystaly talíře, prostřely stůl a poté palačinky potřely marmeládou a čokoládovou polevou.

Mňam, všem velice chutnalo…

Ester Medková, DiS.