Přeskoky přes švihadlo

První aktivitou byla soutěž v přeskocích přes švihadlo. Soutěž byla zcela dobrovolná. Soutěžilo se pět dní po dobu dvou minut – přeskoky byly libovolné. Zapojit se mohli úplně všichni – děti, vychovatelky a také rodiče. Nejlepším skokanem se stal František Tvrdý se svou maminkou. Oběma moc gratulujeme a ostatním děkujeme, že se do soutěže zapojili. 🙂

Procházky v přírodě

Další týdenní aktivitou byly procházky přírodou – nebo v okolí bydliště, resp. ve své vesnici. Hlavní úkol byl jasný – všímat si všech zajímavých věcí, které během procházky uvidíme. Pozoruhodné věci vidíme prakticky na každém kroku – tam kamínek, jinde jarní květinka, zvířátko na poli či v lese. Radost můžeme mít také ze zpěvu ptáčků, nově zasazených stromečků – nebo z hřejivého sluníčka, které nám každou procházku jistě zpříjemní. O všechny postřehy se s námi děti podělily na naší teamové skupince… Posílaly jarní květinky ze zahrádky a lesa, ozdobné kamínky, vysazená rajčátka a papriky za oknem, lidové zvyky a tradice ve formě vlastnoručně vyrobených předmětů – například malované kraslice. Nechyběly ani české a polské básničky či písničky. Zajímavá byla také krásně nazdobená okna. Děti také nezapomněly na velikonoční výzdobu, které dominovali především velikonoční zajíčci.

Nádherných postřehů bylo opravdu mnoho a všem dětem i rodičům velice děkujeme. Skvělá práce, jste úžasní! 🙂

Jarní hledání vajíček a výzdoba školních oken

Sedm druhů vajíček – květinkové, modré, žluté, šedé, zelené, bílé a čokoládové… Přesně tato vajíčka rozmístily, resp. pečlivě ukryly po Rohově, Sudicích a Třebomi paní vychovatelky. Dětem byla při hledání vajíček nápomocna mapa s vyznačenými čísly a body. Ke každému číslu měly děti za úkol přiřadit a najít barvu vajíčka a poté si vyzvednout odměnu u posledního čísla…

Jsme moc rády, že se do hledání vajíček zapojilo hodně dětí. Také nás velice těší, že se dětem tato soutěž líbila. Velké poděkování patří paní Tvrdé, paní Býmové a paní Teichmannové za skvělou spolupráci!

Posledním dobrovolným úkolem bylo ozdobit jarními výrobky květináče, které připravily paní vychovatelky na okno u vchodu do školy. Děti do květináče mohly vyrobit květinu, vajíčko, zajíčka – prostě vše, co se týká jara. Děti se do zdobení zapojily a květináče nám teď zkrášlují vchod do naší krásné školy… 🙂

Ester Medková, DiS.