Ve středu 21. 12. 2022 jsme navštívili místní knihovnu a Betlém v kostele. Knihovnice paní Vávrová dětem ukázala prostory knihovny, vysvětlila, jak se s knížkami zachází, jaké knihy jsou určené dětem a dospělým. Děti si mohly prohlížet knížky, poskládat puzzle a vybarvit omalovánky. V předvánočním čase měla paní knihovnice pro nás nachystané výborné vánoční cukroví. Pro podporu rozvoje předčtenářské pregramotnosti u dětí předškolního věku jsme se s mateřskou školou přihlásili do knihovny, kterou budeme navštěvovat jedenkrát za měsíc. Místní knihovnu mohou také navštěvovat rodiče s dětmi, která je otevřená každé pondělí od 16 -17 hodin.

Po návštěvě knihovny nás paní Vávrová provedla kostelem a ukázala nám postavenou maketu cesty vlakem do Betléma. Dřevěným vláčkem děti cestovaly přes stanice dobrých lidí až na konečnou stanici Betlém. Úžasný a skvělý nápad, jak dětem přiblížit předvánoční dobu spojenou s dobrými skutky a narozením Ježíška.