Ve středu 9. listopadu měli naši žáci 8. a 9. třídy možnost zažít čtenářskou dílnu, která se konala pod záštitou společnosti Celé Česko čte dětem. Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb prostřednictvím čtení. Tato společnost poměrně nedávno vydala sbírku povídek KAPUCE OD MIKINY, ve kterých se přední čeští autoři, jako např. Ondřej Buddeus, Arnošt Goldflam, Petra Dvořáková a další, věnují tématům, která jsou blízká především dospívajícím. Mohli jsme si vybrat hned z několika velice zajímavých témat. Volba nakonec padla na témata jako šikana, předsudky, jinakost, empatie, které ve své povídce s názvem HABAKUK zachytil Ondřej Buddeus. Kromě nových poznatků a zážitků ze společného čtení v uvolněné atmosféře si navíc každý žák domů odnesl vlastní sbírku povídek KAPUCE OD MIKINY.

                                                                                                                                                  Mgr. Michal Kunický