V letošním roce jsme si mohli zpříjemnit čtenářské chvilky v bolatické knihovně. Žáci 1. stupně vyjeli za zábavným čtením a poznatky o knihách. Nejmenší začínající čtenáři z první třídy se seznámili s tím, jak to v takové velké knihovně chodí, jaká jsou pravidla půjčování knih. S příběhem se ocitli v říši pohádkových postav a pomáhali jim opravit popletené pohádky.

Druháci si poslechli zábavné čtení z knihy Josefa Čapka – O pejskovi a kočičce. V jednom z příběhu pekli pejsek s kočičkou dort, proto paní knihovnice připravila misku s vařečkou, suroviny v podobě obrázků a společně jsme se při čtení textu mohli pustit do díla. Knížky si žáci poté mohli sami číst a prohlížet.

Na létajícím koberci proletěli třeťáci celý svět. Zastavovali v jednotlivých světadílech, říkali si o místních zajímavostech a seznámili se s příběhy a pohádkami. Ve velkém atlase poznaly tvary světadílů a dověděly se některé zajímavosti.

Detektivní hra byla připravena pro čtvrťáky a páťáky. Po skupinách hledali zloděje komiksu na základě indicií. Snímali otisky, pozorovali stopu boty, nitku z oblečení, vlas a řešili šifrování. Zloděj neměl šanci, někteří „detektivové“ ho usvědčili.

Aktivity byly velmi zajímavé a všem zúčastněným se lekce líbily.

Za kolektiv pedagogů 1. st. Mgr. Petra Poštulková