Knihovny nejen půjčují knihy, ale také pořádají pro školní kolektivy akce, které vedou k rozvoji čtenářství. Seznámit se s prostředím knihovny a prohloubit vztah ke knihám se ve středu 1. listopadu vydali žáci 2. třídy. Paní knihovnice, Mgr. Jana Herudková, děti nejprve seznámila, jak se s knihou zachází, jak se v knihovně řadí knihy a jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Hlavní část dopoledne pak patřila „halloweenské stezce“ mezi knihami a plnění připravených úkolů. A co by to bylo za návštěvu knihovny, kdyby si každý z dětí nevypůjčil knihu, která ho zaujala.

Čas, který jsme strávili v Bolaticích, jsme završili návštěvou halloweenské scenérie u jednoho rodinného domu. Na zdejší zahradě se nachází třináct strašidelných postav, a tak jsme se na vydařenou partičku zašli podívat. 🙂

Mgr. Kateřina Hrubá