Připravit lehkou snídani nebo večeři? To je pro nás hračka. Tedy, pro nás, žáky z 2. třídy. Celý rok jsme společně šetřili do pokladničky Pepy, abychom si na závěr roku užili nějakou společnou aktivitu. A vyhrálo společné vaření. V matematice jsme se naučili šetřit a každý měsíc počítali, kolik korunek už má Pepa v bříšku. Odhlasovali jsme si recept na výborné PIZZATOUSTY, který jsme si v českém jazyce zapsali. Odhadovali jsme, kolik co asi stojí. Naplánovali jsme nákup ve skupinkách a zašli do obchodu nakoupit vše potřebné. Dostali jsme peněženky s odhadem peněz na nákup, nakoupili vše potřebné a zaplatili u pokladny. Spočítali jsme si, jestli nám paní prodavačka vrátila správně. Hravě jsem to v obchodě zvládli a už nás čekalo společné vaření. Ve školní kuchyňce jsme si nachystali nádobí a zkoušeli jsme krájet, strouhat a sypat koření. Zjistili, že je důležité si práci dobře zorganizovat a udržovat pracovní prostor a nádobí v čistotě. Po chvíli jsme ucítili voňavé pizzatousty a dostali jsme na ně velkou chuť. To byla dobrota!!! Už teď se těšíme na další společné vaření.

žáci z 2. třídy