Krav Maga je sebeobranný systém zaměřený na praktickou a efektivní techniku boje a sebeobrany. Byl vyvinut jako bojové umění pro izraelské obranné síly. Dnes je tato technika vyučována po celém světě. Jeho hlavním cílem je umožnit jednotlivcům rychle reagovat na nebezpečné situace a chránit sebe a druhé.

I v Sudické škole si naši žáci mohli v pátek 5. 5. vyzkoušet boj zblízka a reálné ohrožení v prostoru. Do naší školy zavítali dva dlouholetí instruktoři Krav Magy, aby žákům a učitelům umožnili nahlédnout do tohoto způsobu sebeobrany. Žáci si na začátku poslechli besedu o kriminalitě a bezpečnosti, která zahrnovala informace o tom, jak se chovat bezpečně na ulici a jak reagovat v případě nebezpečí. Po teoretické části pak následoval samotný intenzivní trénink, do kterého se zapojili i učitelé. Fotografie přiložené k článku ukazují, jak si žáci trénink na plno užívali.

Děkujeme všem za skvěle strávené páteční dopoledne a těšíme se na další příležitost. Pro ty, kteří by měli zájem o pravidelné tréninky Krav Magy v Opavě, je přiložen leták.

Sebeobrany ZDAR!

Mgr. Veronika Truparová