Letos poprvé se 2 tříčlenné týmy naší školy vydaly porovnat své teoretické i praktické znalosti z biologie, fyziky, chemie a ekologie s dalšími žáky 9. tříd základních škol z Moravskoslezského kraje.

A nevedli si v konkurenci 25 družstev vůbec špatně. První družstvo ve složení G. Slaninová, K. Halfarová a E. Vaníčková obsadilo 12. místo a získalo tak cenné body do přijímacího řízení. Druhé družstvo ve složení L. van der Laan, T. Štědroň, A. Vávrová se umístilo na 21. místě.

A co si učitelé z Mendelova gymnázia nachystali pro soutěžící? Praktické i teoretické úkoly. V moderní biologické laboratoři se po absolvování teoretického testu žáci mohli pustit do bádání. K pokusům využívali syrová a vařená játra. Nejvíce rušno bylo v chemické laboratoři. Žáci si zahráli na detektivy a měli určit předložené chemické látky. Ve fyzice prováděli pokusy sami na sobě. Z každého oboru se soutěžící dozvěděli něco nového. A především si mohli mnohé poprvé v životě vyzkoušet.

Soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

Ing. Hana Nováková