Fialová barva je barvou duchovna, meditace, moudrosti a síly.

V únoru měla školní družina další projekt a tím byl fialový den. Oblékli jsme se do fialové barvy, donesli si fialovou hračku a rozdělili se do dvou skupin. První oddělení vyrábělo pečený čaj ze švestek, druhé oddělení vyrábělo pečený čaj z mražených borůvek a lesních plodů. Následně obě oddělení upekla oblíbené muffiny. Druhý den jsme uspořádali hostinu a všechno snědli. J

Recept:

1) FIALOVÝ ČAJ: 500 g mražených borůvek, lesních plodů/švestek, jablek, 200 g cukru, ½ citronu, 2 hřebíčky, ½ pomeranče, vše rozložit na plech a dát zapéct do trouby.

2) MUFFINY: 1 hrnek oleje, 1 hrnek cukru, 2 hrnky hladké mouky, ¾ hrnku mléka, 1 prášek do pečiva, 3 vejce, hotovým těstem naplnit muffinové formičky.

Za školní družinu Ester Medková, DiS. a Jakub Saidl, 5. třída