Zkus to zdravě

  Dne 17. 9. 2020 se děti zúčastnily v rámci primární prevence programu Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa.  Program je zaměřen na vnímání potřeby zdravého stravování a motivaci k pohybovým a sportovním aktivitám. Paní lektorka s pomocí maňáska Zdravíka vyprávěním dovedla děti na farmu, k rybníku a do lesa. Děti se dozvěděly, jak to chodí na farmě, jak se chovat v lese, kde jaká zvířátka žijí, jaký je jejich užitek pro lidi. Děti pomáhaly rozdělovat zvířátka podle toho, kde bydlí, pojmenovávaly zvířátka a jejich mláďátka, určovaly barvy a tvary. Příběh byl doplněn pohybovými aktivitami např. na kočku a myš, čáp ztratil čepičku. Nechyběla ani tělesná chvilka, kde si děvčata a chlapci vyzkoušeli jógové prvky „ježka, kobru, kočku a rybu“. Vše bylo doplněno krásnými obrázky a plyšovými zvířátky. Všechny děti dostaly odměnu v podobě zvířátkového pexesa, omalovánku a diplom za účast. 

 

Radka Malchárková

Skip to content