HRAVĚ K MATEMATICKÉ GRAMOTNOSTI

    Šachy, dámu, Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky doplnily v současné době stovky variací deskových her. Deskové hry nás nejen baví, ale  především  se  jejich  prostřednictvím  učíme  logickému  myšlení,  strategickému  plánování,  taktice,  vzájemné  spolupráci, komunikaci a rozšiřujeme si vědomosti z mnoha oblastí. Ve spolupráci s HRAcím DEskovým Centrem Legie se v pátek 22. 11. 2019 uskutečnil projektový den plný her, kterého se zúčastnili žáci 2. – 5. třídy. Lektoři k nám do školy dovezli spoustu deskových her, které zvládli dětem představit, vysvětlit, s výběrem pomoci těm nerozhodným, ale především si děti mohly hry zahrát a vyzkoušet. V nabídce byly nejen hry logické, vědomostní, abstraktní, na rozvoj paměti, ale i motoriky a pohybu. Také pedagogové nezůstali pozadu a beze strachu se zapojili mezi malé hráče.

Hravé dopoledne tak pro nás bylo nejen zábavné, ale i vzdělávací. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Kateřina Hrubá

Anežka Nevřelová

V pátek 22. 11. 2019 jsme prožili projekt Deskové hry. Hrála jsem jak s holkama, tak s klukama. Byly tam známé i neznáme hry. Vše s námi prožily paní učitelky i lektoři, kteří nám pomohli. Spoustu her se mi tak líbilo, že ji je přeji i k Vánocům. Možná, že pod stromečkem něco najdu.

Beáta Lasáková

Dne 22. 11. 2019 se v jazykové učebně odehrával projektový den Deskové hry. Pro žáky 2., 3., 4. a 5. ročníku to bylo dopoledne plné her, byly tak jak hry akční, tak deskové. Organizátoři nám hry, které jsme neznali, představili a mohli jsme si s nimi i zahrát. Nejvíc mě bavila hra kocour Karel a fotbálek. Moc se nám to líbilo, děkujeme.