SOUTĚŽ V DESKOVÝCH HRÁCH

   Ve středu 16. října 2019 se někteří žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili Soutěže v deskových hrách, která probíhala v Kulturním domě v Bolaticích. Soutěž se uskutečnila v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání pro Hlučínsko-západ II pod vedením lektorů z Hracího deskového centra Legie z Hradce nad Moravicí. Na akci nešlo zdaleka jen o soutěžení, lektoři s sebou přivezli téměř 200 ks moderních deskových a aktivních společenských her, které si mohli žáci vyzkoušet a s lektory zahrát. Nechyběly strategické, kooperační, logické a další deskové hry, které mají zábavnou formou podpořit matematickou gramotnost žáků. Čtyři vybraní žáci se pak pustili do soutěžení mezi školami ve hře Sushi go! Přestože jsme nezvítězili, celé dopoledne jsme si náramně užili.

Mgr. Kateřina Hrubá