Soutěž GEOŠIFRA

   Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se naše dva týmy tvořené žáky 9. třídy zúčastnily této soutěže. Vše si přichystala Střední průmyslová škola stavební v Opavě. Jedná se o soutěž, která se v minulosti jmenovala „Najdi si svou kešku“. Vše probíhalo v blízkosti střední školy a v nedalekém městském parku. Úkolem bylo v co nejkratším čase najít všechny stanoviště pomocí navigace Garmin, splnit několik úkolů a na závěr vyplnit test, který byl zaměřen na otázky z geodezie, matematiky a zeměpisu. Další soutěže, které žáci museli splnit, byly přetahování lanem a měření plochy. Také jsme měli možnost vyzkoušet si různé přístroje na geodezii a v průběhu soutěže jsme navštívili blízkou jídelnu, kde na nás čekal výborný oběd. Letos se našim týmům podařilo obsadit úžasné 4. a 10. místo z 20 týmů. Jedná se sice o bramborovou medaili, ale i přesto je to nejlepší umístění, kterého jsme kdy dosáhli.

4. místo Tým Buchty – Filip Hrušťák, Ondřej Kašný, Klárka Kašná, Ester Mrvová

10. místoTým Klobásy – Jan Boček, Oliver Hartmann, Ivo Harazim a Tereza Ševčíková.

Na závěr musíme poděkovat organizátorům této soutěže za krásnou atmosféru, báječné občerstvení a oběd. Poděkování si zaslouží i naši žáci, kteří výborně reprezentovali naši školu.

Mgr. Ondřej Pekárek