„Křížem, krážem po celém světě“

   „Křížem, krážem po celém světě“, tak zní název celoročního projektu školní družiny, do kterého se zapojí děti z prvního i druhého oddělení.  V každém měsíci navštívíme jednu zajímavou zemi, o které se dozvíme spoustu pozoruhodných informací.  Prostřednictvím video ukázek, vyhledávání v encyklopediích a celkové společné spolupráce, dospějeme k obsahu té dané země. Cílem tohoto projektu je výtvarný nákres a jeho seznámení ostatním dětem.

V měsíci září jsme zavítali do střední Ameriky, konkrétně do státu Guatemala. Z video ukázky jsme se dozvěděli například, kdo je to šaman, jaké je národní jídlo, navštívili národní park a viděli stratovulkán Atitlán. Děti si vybarvily národního maskota Kvesala, vyluštily křížovku, nakreslily vlajku Guatemaly a další symboly, které k zemi patří.

Mayové – obyvatelé Guatemaly chodí oblečeni v pestrých barvách, proto jsme pro měsíc září zvolili fialovou.  „Čím více fialové, tím větší šance porazit soupeře…“

A příště nás čeká nejlidnatější země světa – Čína. 

Monika Fojtíková