MŠ A PŘÍPRAVA NA VÁNOCE

    Adventní čas byl věnován přípravám na návštěvu Mikuláše s čerty a anděly a s nadílkou pro děti. Děti se naučily vánoční koledy a říkanky. Při společné výrobě přáníček pro rodiče a při výrobě výtvarných prací, které jsme použili na vánoční výzdobu třídy, se děti seznámily s různými výtvarnými technikami, při kterých jsme využívali různé materiály. Společně jsme např. psali „Dopis Ježíškovi“, vyráběli čertíka, anděla, Mikuláše, zdobili jsme stromeček, povídali jsme si o adventu, mikulášské tradici a vánočních tradicích, poslouchali a zpívali jsme vánoční koledy, četli vánoční pohádky. Na vycházkách jsme pozorovali změny v okolí a vánoční výzdoby domů. Na „Vánoce ve školce“ si děti z domu přinesly vánoční cukroví, které doma s rodiči napekly. S dětmi jsme vyzkoušeli tradice např. lití olova, rozkrajování jablíčka a zpívání koled, rozbalování dárků pod stromečkem. Celý adventní čas se nesl v duchu vánočního klidu a pohody.