Projektový den mimo školu – Zoologická zahrada

   23. 9. 2020 jela školní družina do zoologické zahrady v Ostravě. Přednáška byla zaměřená na seznámení a poznávání Zvířata naší přírody a Šelmy v zoologické zahradě.

Program Zvířata naší přírody probíhal v učebně. Děti se seznámily se zástupci Fauny v různých typech prostředí, jejich způsobem a příčinou ohrožení. Děti měly i možnost výběru, vybraly si povídání o ježkovi, sově, zajíci, lišce, užovce a čápovi. Poté si mohly všechny zvířata v učebně prohlídnout, osahat, taktéž dostaly 30 minutový prostor pro různé dotazy a otázky, týkajících se zvířat naší přírody.

Výklad Šelmy v zoo probíhal většinou ve venkovních prostorech. Seznámili jsme se s nejznámějšími zástupci šelem, poznání úlohy šelem v přírodě a jejich ohrožení. Dozvěděli jsme se o kočkovitých i psovitých šelmách z jiných zemí, ale také o těch, které žijí u nás v horách či lesích. Nejvíce nás zaujala prohlídka okolo výběhů těchto šelem a povídání o lvovi. Dětem se výklad líbil, neustále pokládaly různé dotazy, kterými jsme rozhodně nešetřili.

Po výkladu dostalo každé dítě pracovní list, kde si mohlo otestovat svoji pozornost a vědomosti. Po přednášce a ukázek živých i neživých zvířat, následovala procházka zoologickou zahradou, kde děti měly za úkol, poznat názvy všech zvířat.

Tímto projektem mimo školu s názvem Zoologická zahrada, jsme si zpestřili a rozšířili výuku. Výklad byl přínosný a poutavý, dětem se prohlídka zoologické zahrady líbila. 

Skip to content