Prima pokusy

   U nás ve škole se pořád něco děje … Ve spolupráci s lektorkou, paní Dagmar Gluchovou, která vytvořila koncepci vzdělávacího programu Prima pokusy a v rámci projektů MAP II, si mohli žáci 1. – 3. třídy vyzkoušet „hru na malé vědce“. V podobě badatelského workshopu si žáci 1. a 2. třídy vyzkoušeli zajímavé chemické pokusy, přes duhové brýle mohli vidět rozklad světla, vyráběli sopku nebo si mohli sami namíchat jimi zvolenou barvu. Nakonec si vyrobili „karteziánského potápěče“, kterého si mohli odnést i domů. Ve 3. třídě se děti dozvěděly, že jsou mezi námi neviditelní kamarádi, „protoni a elektroni“, kteří se rádi chytají za ruce. Hravou formou si vyzkoušely, jak funguje statická elektřina a magnetismus. Děti zelektrizovávaly brčka, zapojovaly digitální hodinky na bramborový pohon, nafukovaly sáčky pomocí jedlé sody a na závěr si vyrobily šumivé bomby do koupele. Že se nám vše moc líbilo, uvidíte na fotkách. 🙂

Mgr. Kateřina Hrubá

Skip to content